Projelerim • Bornova-Karaçam Barajının Büyütülmesi ve İçme Suyuna Dönüştürme Projesi DSİ 2. Bölge Müdürlüğü görevimden sonra İl Genel Meclisi Üyesi olarak önderliğini yaptığım ve 2016 Yılında tamamlanan Karaçam Barajı’nın 570.000 m3 olan su depolama kapasitesini 1.000.000m3’e çıkartarak tankerlerle taşınarak beslenen köylerden mahalleye dönüşen yerleşimlerdeki içme suyu ihtiyacı tamamen karşılanmalıdır.


 • Bornova Zamanı Yaşa Projesi Tarihi 8500 yıl öncesine dayanan Yeşilova Höyüğü ve Bornova’nın yüz yıllara dayanan tarihi ve kültürel geçmişini tanıtan “Bornova Zamanı Yaşa” projesi geliştirilecek ve turizm potansiyeli ortaya çıkarılacaktır.


 • Her Mahallede Bir Kreş Projesi Okullaşma oranının İzmir ilçeleri arasında daha az yoğunlukta olduğu Bornova’da her mahalleye bir kreş açılacaktır.


 • İlköğretim ve Ortaöğretime Devam Edenler için Yurt Projesi İlköğretime ve Ortaöğretime devam etme yaşında olan ve okula erişim imkanıolmayan çocuklarımız için yurtlar yapılacaktır.


 • Üniversiteliler için Yurt Projesi Üniversiteli nüfusun yoğun olduğu Bornova’da maddi imkanı yetersiz olan gençlerimizin kalabilecekleri yurt yapılacaktır.


 • Belediye İstihdam Merkezi Projesi Belediye bünyesinde Bornova’da yaşayan ve iş arayan genç, kadın ve engelliler öncelikli olmak üzere işsiz vatandaşlarımıza iş bulmaları konusunda yardımcı olacak bir birim oluşturulacaktır. Bornova başta olmak üzere yakın bölgede faaliyet gösteren Mikro, küçük, orta ve büyük ölçekli İşletmeler ile bağlantı kurulacak ve İŞKUR işbirliği ile istihdam edecekleri personelin Belediye’ye kayıt yaptıran ve mesleki eğitimlere katılan iş arayanlar arasından karşılanması sağlanacaktır.


 • İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM) Projesi Girişimciliği desteklemek ve yeni girişimcilerin kuluçka dönemini daha rahat geçirmelerini sağlamak amacıyla İş Geliştirme Merkezi oluşturulacak ve Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu makine ve teçhizatlar kullanmaları için sunulacaktır. İhtiyaç duydukları mentörlük desteği (pazarlama, satış, ürün geliştirme, finansal) verilecektir.


 • Küçük Sanayi Siteleri Destek Projesi Yerel kaynakları harekete geçirecek şekilde Bornova’da bulunan Küçük Sanayi Siteleri’nin rekabet gücünü artıracak şekilde Belediye hizmetlerini daha ucuz ve daha kaliteli alabilecekleri düzenlemeler yapılacaktır. Ayrıca, hibe kaynaklarına ulaşacakları projelerin geliştirilmesi ve desteklenmesi sağlanacaktır. 


 • Kooperatifçilik Destek Merkezi Projesi Kooperatifçiliğin geliştirilmesi konusunda Bornova’da üretilen tarımsal ve el emeği ürünlerin üretilmesi, sulama, pazarlama ve satışı konusunda kooperatifleşme faaliyetleri desteklenecektir. Mevcut Kooperatiflerin sorunlarının çözümüne yönelik uzman desteği verilecektir. Bornova Kooperatifçilik Eğitim Enstitüsünü kuracağız.


 • Planlı Güvenli Sağlıklı Şeffaf ve Etkin Belediyecilik Projesi Belediyecilik asli hizmetlerini kamu yararı gözetilecek şekilde katılımcı, paylaşımcı, şeffaf ve rekabetçi bir yönetim anlayışı ile CHP Yönetimi ile koordineli bir şekilde yaşama geçireceğiz.


 • Katılımcı Yerel Yönetim Projesi Demokratik toplumların olmazsa olmazı olan yerelde yönetime katılımı artırmak amacıyla düzenli ve planlı olarak mahallelerde halk günleri yapılacak ve halk doğrudan Belediye Başkanı ile görüşebilecektir.


 • Güçlü Sivil Toplum Projesi Bornova ve İzmir genelinde faaliyet gösteren yerel ve ulusal sivil toplum örgütlerinin görüş ve önerilerinin aktif değerlendirileceği Kent Konseyi çalışmasının önü açılacaktır.
 • 60 ay – 60 proje sloganiyla her ay bir projeyi yaşama geçireceğiz ve halkimiza anlatacağiz.

İzmir için kurumsal ilişkiler içinde hazirladiğimiz yüzlerce büyük küçük sosyal, ekonomik, kültürel, sportif, toplum sağliği, işçi sağliği, iş güvenliği, inanç ve ibadet merkezleri örgütlenmesi, aile, kadin, genç, çocuk, yaşli, sokak hayvanlari, halkin üniversitesi, engelli, otizm, teknik, enerji, tarim, sanayii, insan kaynaklari, eğitim, kooperatifçilik, imar, kent planlamasi, kentsel dönüşüm, dezavantali kesimler, yoksullukla mücadele, dayanişmaci projeler vb bizi bekliyor…

İzmir’in yolunu daha çok açacağiz… Türkiye’nin yolunu sosyal demokrasiye açacağiz… Kendini kanitlamiş, başarilarini perçinlemiş, sevilen, sayilan, imrenilen, kucaklayici, lider kişilikli, takim anlayişinda çalişan hazir kadrosuyla birlikte yereli yönetmeye aday:

Nüsret Doğan ALBAYRAK

Organic Food

Daha Özgür ve Yaşanabilir bir Bornova için

Geliyoruz!

Derman CHP'de
Tecrübemizle, bilgimizle, yaptıklarımızla, eserlerimizle, iddiamızla, projelerimizle, kadrolarımızla Bornova Belediyesi’ni Başkan olarak yönetmeye hazırız!

We Are Certified
Sertifika

iletişim

  Email: n.dogan.albayrak@gmail.com

  0 532 363 12 05

   Bornova

takip edin